Sinds 2021 groeide de Heuvelrug Natuurwandel4daagse uit tot een échte favoriet onder de wandelaars. Na de jubileumeditie van 2025 presenteert Tevoetonline een gloednieuwe 6e editie in 2026. Net als voorgaande jaren loop je vier routes over de héle Utrechtse Heuvelrug waarbij 90‑95 % van de paden onverhard is. Je kiest zelf je tempo en hoeft de vier wandelingen niet achter elkaar, of in volgorde, te wandelen. Perfect voor natuurliefhebbers die graag zelfstandig of in een klein gezelschap de schoonheid van de Heuvelrug beleven.
Oók dit jaar zijn er vier verschillende locaties waar vandaan een route vertrekt en ook weer eindigt: Baarn, Veenendaal-West, Maarn en Den Dolder. En het resultaat mag er zijn; de nieuwe wandelingen zijn werkelijk adembenemend. En… het vertrekpunt ligt steeds in de directe omgeving van een NS-station én er is voldoende gratis parkeergelegenheid.
Vier dagen wandelen in de prachtige natuur van de Utrechtse Heuvelrug. Over zandverstuivingen, door gevarieerde loof- en naaldbossen, langs vennetjes, over heidevelden, landgoederen en alles wat daartussen zit. Vier nieuwe routes op álle afstanden van deze Natuurwandel4daagse brengen je naar de allermooiste plekjes die de Heuvelrug je te bieden heeft.
De Heuvelrug Natuurwandel4daagse speelt zich steeds af in de natuur in hartje Nederland. Het is een vierdaagse die bestaat uit vier wandelroutes die voor 90-95% over onverharde paden gaan. En vooral niet via de ‘paaltjesroutes’… Integendeel, de routes hebben stuk voor stuk veel avontuurlijke elementen: fraaie ‘eenpersoonspaadjes’, verrassende hoogteverschillen en een heerlijke diversiteit in landschapsstijlen.

Waar wandel je zoal naar toe?
Alvast een tipje van de sluier van waar je naartoe wandelt tijdens deze jubileumeditie van de Heuvelrug Natuurwandel4daagse: het Baarnse Bos, Huis te Maarn, het Wasmeer, het Pluismeer, de Lange Duinen, de Kaapse Bossen, de Maarnse Berg, de Amerongse Berg, de Eenzame Eik, de Elster Kop en het unieke natuurgebied Kwintelooijen… Doe mee! en ontdek het allermooiste van de hele Heuvelrug.
Wandelen wanneer én met wie jij wilt
De Heuvelrug Natuurwandel4daagse wandel je alleen of met een kleine groep – partner, volwassen kinderen, vrienden en/of vriendinnen op het moment van jouw keuze. En... je wandelt wanneer jij dat zelf wilt. Je kan namelijk zelf bepalen wanneer je deze vierdaagse wilt volbrengen. En je doet dit geheel op jouw eigen wijze. Je hoeft deze Heuvelrug Natuurwandel4daagse niet in vier aaneengesloten dagen te doen; je mag de vier dagen uitsmeren over het hele jaar 2026. Bepaal je eigen tempo, ritme en tijd voor vier heerlijke wandeldagen. Alleen of met de mensen waarmee jij dat graag wilt doen.

Start en finish
Alle routes starten en eindigen bij een NS-station op de Utrechtse Heuvelrug. Lokaties die voortreffelijk te bereiken zijn met zowel eigen vervoer als met het openbaar vervoer. De wandelroutes starten en eindigen in 2026 bij de NS-stations van Baarn, Maarn, Den Dolder en Veenendaal-West. Op deze wijze bestrijken we een enorm groot deel van de Utrechtse Heuvelrug. Tevens is het voor degenen die al eerder deelnamen erg leuk om een nieuw deel van dit prachtige wandelgebied te ontdekken.
Ingrediënten van de Heuvelrug Natuurwandel4daagse
- Individueel of met een zelf samengesteld groepje
- Altijd wandelen op het moment dat jij dat wilt
- Je kunt er het hele jaar 2026 over doen
- 90-95% over onverhard terrein
- Prachtige op maat gemaakte wandelroutes in de heerlijke natuur van de hele Utrechtse Heuvelrug
- Handzaam wandelboekje met heldere routebeschrijvingen en topografische kaartjes
- Start- en eindpunt is uitstekend bereikbaar met zowel openbaar- als eigen vervoer
Vier belangrijke weetjes...
- Je hebt de keuze uit viermaal 10, 15, 20 en 25km. Welke afstand je ook kiest, je wordt getrakteerd op vier verrassende, afwisselende en niet-alledaagse routes. Op de aan- en uitlooproute na zijn alle wandeltochten volledig onverhard. Hierdoor zijn de wandelingen wellicht wat pittiger dan je gewend bent; zorg er dus voor dat je goed in conditie bent.
- De wandelroutes beginnen en eindigen steeds bij een NS-station. Wie met eigen auto komt kan eenvoudig en gratis parkeren in de directe omgeving van de startlocatie. De parkeergelegenheden zijn terug te vinden in het routeboekje. De startlocaties zijn in Baarn, Maarn, Den Dolder en Veenendaal-West
- De Heuvelrug Natuurwandel4daagse is ontwikkeld door ervaren, lokale wandelaars, die de omgeving op hun duimpje kennen. Elke route wordt tweemaal per jaar gecontroleerd en - waar nodig - aangepast.
- De Heuvelrug Natuurwandel4daagse is erg leuk om met je wandelmaatjes te doen. Of met die vriend of vriendin die je al veel te lang niet hebt gezien. Of gewoon 'quality time' met je partner, zoon(s) of dochter(s), vader of moeder. Je wordt tijdens iedere route meegevoerd langs het mooiste dat de Utrechtse Heuvelrug te bieden heeft en je kan ondertussen fijn bijpraten in een geweldige setting: de prachtige Utrechtse Heuvelrug!

De nieuwe routes in 2026
1. Vanuit Baarn
Het vorstelijke Baarnse Bos, Landgoed en Kasteel Groeneveld en de vennetjes van het Wasmeer. Deze route combineert cultuur en natuur met oude lanen, plassen en zandverstuivingen. In Baarn loop je langs de stijlvol aangelegde lanen van Paleis Soestdijk en kun je pauzeren in de theetuinen van Groeneveld.
2. Vanuit Den Dolder
Uitgestrekte heidevelden bij Bornia, stille bossen van landgoed Heidestein en open uitzichten over de Zeisterbosjes. Verwacht verrassende hoogteverschillen en zandverstuivingen. Onderweg passeer je oude eikendreven, stuifduinen en vennen; ideaal voor natuurliefhebbers die iets nieuws willen ontdekken.
3. Vanuit Maarn
Een rondwandeling door de Kaapse Bossen bij tuindorp Maarn. Je wordt getrakteerd op fraaie, gevarieerde en imposante bossen. Statige beukenlanen, worden afgewisseld met open velden, heidevelden en zandverstuivingen. De soms pittige hoogteverschillen maken deze etappe extra interessant. Puur genieten van de heerlijke rust in de weldadige natuur...
4. Vanuit Veenendaal-West
Een geweldig gevarieerde rondwandeling door het unieke natuurgebied tussen Veenendaal en Rhenen. Een fraaie route met pittige hoogteverschillen. Je maakt kennis met maar liefst drie ‘bergen’: de Amerongse Berg, de Elster Kop en de Sparrenboomsche Berg en dit alles afgewisseld met heideveldjes en weides. De twee langste afstanden doen ook nog het unieke natuurgebied Kwintelooijen aan. Rust en ruimte zijn gegarandeerd...

Praktische informatie
In de wandelgids staat per route praktische informatie over de parkeermogelijkheden, aanreizen met OV en horecapunten onderweg. De wandelroutes zijn niet geschikt voor rolstoelen en kinderwagens. Honden kunnen op de 20 en 25 km helaas niet mee. Op de 10 en 15 km kan je trouwe viervoeter - míts aangelijnd - wel mee! Een GPX-file van de routes is niet beschikbaar.
Deelnemen aan de Heuvelrug Natuurwandel4daagse werkt eenvoudig: je meldt je aan en daarna ontvang je per post eind januari 2026 alles wat je nodig hebt: een handzaam boekje met routebeschrijvingen en topografische wandelkaartjes van je gekozen afstand én de unieke, speciaal vervaardigde jubileummedaille.

De Heuvelrug Natuurwandel4daagse is een initiatief van tevoetonline.nl en was vier jaar geleden vooral bedoeld om wandelaars de mogelijkheid te bieden in coronatijd individueel of in klein gezelschap vier mooie dagwandelingen te kunnen laten ervaren. Na het grote succes van de eerste 5 edities volgt nu alweer de zesde editie, en vanaf dit jaar doen we dat in samenwerking met onze partner: natuurwandel4daagse.nl
De kosten
De deelnamekosten vind je bij de beschrijving van de diverse afstanden, vlak boven de button die je naar het inschrijffomulier brengt.
LEES HIER ALLES OVER DE 4 x 10 KM
LEES HIER ALLES OVER DE 4 x 15 KM